Gaziantep Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesinde Bıçaklı Saldırı

  08.07.2017   1248 okunma   

Gaziantep'de 10-15 kişilik bir grup, dün hastalarıyla ilgilenilmediği iddiasıyla, adını bir hasta yakını tarafından öldürülen Dr. Ersin Arslan'ın adını taşıyan hastaneyi basarak çalışanlara bıçak çekti. Saldırganları jandarma biber gazı sıkarak önleyebildi.

Olay, akşam saatlerinde Gaziantep Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesinde meydana geldi. Hastaneye getirilen bir kadın tedavisinin ardından taburcu edildi. Evine döndüğünde yakınlarına, doktorların kendisiyle ilgilenmediğini söyleyince 10-15 kişilik bir grup hastaneyi bastı.

Doktorlarla saldırganlar arasında başlayan tartışma bir süre sonra arbedeye dönüştü ve gruptakilerden bazıları, bıçaklarla doktor ve hastane güvenlikçilerine saldırdı.

Bu sırada cezaevinde görevli olan ve görev için hastanede bulunan jandarma ekipleri saldırganlara biber gazı sıkarak dağıttı. Bu esnada bir özel güvenlik görevlisi koluna aldığı bıçak darbesiyle yaralandı. Tüm bu yaşananlar hastanenin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Olayla ilgisi bulunan 3 şüpheli göz altına alınarak sorgulanmak üzere karakola götürüldü.

Hastane öldürülen doktorun adını taşıyor
17 Nisan 2012 tarihinde 17 yaşında bir kişi, Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde tedavi gören 80 yaşındaki dedesinin ölümünden sorumlu tutuğu Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Ersin Arslan’ı, göğsünden ve karnından bıçaklayarak öldürmüş, cinayetin ardından zanlı tutuklanırken, ölen Dr. Ersin Arslan’ın ismi ise görev yaptığı hastaneye verilmişti.


Kaynak: cnnturk.com / 01.07.2017