Çorum'da Hemşirelere Silahlı Tehdit

  30.12.2012   2468 okunma   
Çorum Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, bir hastanın yakınları ile iki hemşire arasında çıkan tartışmada, hasta yakınlarından biri hemşirelere silah çekti. Hastanın ölmesi nedeniyle, tartışmaya karışan ve silah çektiği öne sürülen hasta yakını polis tarafından işlem yapılarak serbest bırakıldı.
Olay geçen Perşembe günü Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi. İddiaya göre kanser hastası 65 yaşındaki Sevim Köksal, tedavi gördüğü Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji servisinde fenalaştı. Burada doktorlar tarafından müdahale yapılırken, içeri girmek isteyen hasta yakınları ile iki hemşire arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine hasta yakınlarından A.Ç. otomobilinden tabancasını alıp geldi. Korkan hemşireler P.T. ve H.G. 7’nci kattaki servisin yangın merdivenlerinden kaçarak birinci kattaki hastane polisine sığındı. Şikayetçi olan hemşirelerin ifadesi alındı. Bu sırada doktorların müdahale ettiği Sevim Köksal hayatını kaybetti. Bu yüzden olaya karışan hasta yakınları A.Ç., İ.K. ve M.Ç. gözaltına alınmadı, işlem yapılarak bırakıldı.

HEMŞİRELERE 10’AR GÜN RAPOR
Olayla ilgili açıklama yapan Çorum Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Turgay Happani, olayı doğrulayarak, kanser hastasına gerekli tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını söyledi. Happani, kişiler hakkında savcılığın işlemlere başladığını yargı boyutunu bizzat takip edeceğini dile getirdi. Olay sırasında korkan ve psikolojik rahatsızlık belirtileri olan iki hemşire 10’ar gün iş göremez raporu aldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: hurriyet.com.tr / 25.12.2012