Adana'da Dişhekimlerine Saldırı Protesto Edildi

  30.03.2012   2702 okunma   
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçiler Sendikası (SES) Adana Şubesi üyeleri, Dişhekimlerinin dün bir hasta tarafından darp edilmesini kınadı. Hükümete seslenen sağlık emekçileri, "Siz sağlığı ücretsiz yapmadığınız müddetçe sağlık emekçilerinin can güvenliğinden bahsedemezsiniz" dedi.

SES Adana Şubesi üyeleri, 100. Yıl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde Dişhekimi Vecihe ve Tayyar Badem'in hastası tarafından darp edilmesini  Sağlık Merkezi önünde yaptıkları basın açıklaması ile protesto etti. Sağlık emekçileri, can güvenlikleri tehlikeye atan uygulamalardan vazgeçilmesini istedi.

"İş güvencemiz, can güvencemize ve geleceğimize sahip çıkıyoruz" pankartı açan SES üyeleri, "İnsanca çalışmak istiyoruz" ve "İnsanca yaşamak istiyoruz" sloganları attı. SES Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel, dün gerçekleşen olay hakkında bilgi vererek, Dişhekimi Necibe Badem'in poliklinikte 20-25 yaşlarındaki hastasını tedavi ederken, "dişimi acıttınız" diyerek, doktora sözlü saldırıda bulunduğunu ve ardından ise satırla Dişhekimi Vecihe ve Tayyar Badem'e saldırıp, hastanenin camlarını kırdığını söyledi. Yüksel, "Hastalardan katkı ve katılım payı, muayene ücreti, reçete ücreti alınıyor. Hastaneye gelen hastalar bu stres içinde sanki ücreti sağlık emekçileri alıyormuş gibi çalışanlara hiç iyi davranmıyor. Siz sağlığı ücretsiz yapmadığınız müddetçe sağlık emekçilerinin can güvenliğinden bahsedemezsiniz" dedi.

Kaynak: EmekDunyasi.Net