Antalya'da Hekime Yönelik Şiddet Olayı Yaşandı

  23.04.2012   2698 okunma   
Antalya'nın Alanya ilçesindeki Devlet Hastanesi Acil Servis'te Pratisyen Doktor Ahmet Cem Erkan'a saldırdığı iddia edilen iki kişi ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

İddiaya göre, Alanya ilçesinde düşerek başından yaralanan G.Y.(47), eşi M.Y. ve çocukları tarafından Alanya Devlet Hastanesi Acil Servise getirildi. Yaralıya ilk müdahale Pratisyen Doktor Ahmet Cem Erkan tarafından yapıldı. Doktor Erkan, yaralının başına dikiş attığı sırada, hastanın yanında bulunan kızı F.Y. ve oğlu A.Y.'ın kana karşı alerjileri olabileceğini söyleyerek dışarı çıkmalarını istedi. 

HAKARET VE SALDIRI
Koridora çıkan yaralının kızı F.Y.'nin bir anda bayıldığını ve bağırma sesleri üzerine koridora çıktığını belirten Doktor Erkan, şöyle konuştu: "Koridora çıktığımda yerde yatıyordu. Kendisini hemen dahiliye servisine kaldırdık. Kendisine müdahale ederken baba ve oğlu gelerek bana ağza alınmayacak hakaretler etmeye ve saldırmaya başladılar. O sırada güvenlik güçleri gelerek baba ve oğlunu etkisiz hale getirip dışarı çıkarttı"

CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK
Sık sık bu tür saldırılara maruz kaldıklarını ifade eden Pratisyen Doktor Ahmet Erken Yavuz, şunları söyledi: "Can güvenliğimiz yok. Bir gecede 700 ila 800 arasında hasta bakıyoruz. Bunların arasında içkili olanlar, darp edilenler var. Saldırıya uğramadığımız gün yok. Bütün bunlara rağmen acil serviste güvenlik önlemleri yetersiz. Bu saldırıların önüne geçmek için hastane yönetimi mutlaka polis ve özel güvenlik sayısını artırmak zorunda. Aksi takdirde ben de dahil olmak üzere bir arkadaşımızı kaybedebiliriz. Ben bu kişilerden davacı oldum"
Doktorun şikayetçi olduğu hasta yakınları ise Cumhuriyet Karakolu'a giderek ifade verdi. İki kişi, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.


Kaynak: sabah.com.tr