Ankara'da Bıçaklı Salıdırı Ucuz Atlatıldı

  02.05.2012   2322 okunma   
Ankara'daki Yenimahalle Devlet Hastanesi'nde, doktor ve acil servis çalışanlarına saldırmak için harekete geçen bıçaklı saldırgan yere düşünce, güçlükle etkisiz hale getirildi.

Olay, dün öğle saatlerinde meydana geldi. Hasta olan bir kadın ve hastanın eşi M.U. (59), Yenimahalle Devlet Hastanesi'ne geldi. Hasta, yoğun bakım servisinde yer olmaması sebebiyle Yüzüncü Yıl Hastanesi'ne sevk edildi.112 ekiplerinin yardımıyla Yüzüncü Yıl Hastanesi'ne götürülen hasta ve eşi M.U, buradaki doktor tarafından tekrar Yenimahalle Devlet Hastanesi'ne gönderildi. Dün saat 16.00 sıralarında yeniden Yenimahalle Devlet Hastanesi'ne getirilen hasta burada yoğun bakıma alındı.

Hastanın öfkeli eşi M.U., ambulansın ardından aracıyla hastaneye geldi. Eline aldığı bıçakla aracından inip acil servise giren hasta yakını, doktoru aramaya başladı. Acil servis personeli ve güvenlik görevlileri, eli bıçaklı şahsı görünce hastane içerisine kaçışmaya başladı. Doktorun dışarıya çıkarak kaçtığını gören M.U., tekrar dışarıya çıktı. Kısa bir kovalamacanın ardından doktorun içeriye dönmesi ile M.U. da ikinci kez elindeki bıçağıyla acil servise geri döndü. İçeride bulunan bayan polis memurunun silahı ile yaptığı dur ihtarına uymayan M.U. polisin üzerine doğru ilerlerken ayağı kayarak yere düştü. Saldırganın düştüğünü gören çevredekiler, üzerine atladıkları M.U.'yu etkisiz hale getirdi. M.U. polis ekiplerince karakola götürüldü. M.U.'nun hasta olan eşi de, dün akşam saatlerinde 112 ekiplerince Bilgi Hastanesi'ne gönderildi.

Kaynak: haberler.com