Hasta Yakını Kendisini Uyaran Doktoru Tokatladı

  05.05.2012   2409 okunma   
Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 3. Dahiliye Kliniği Şefi Doç. Dr. Refik Demirtunç, uyardığı bir hasta yakını tarafından darp edildi.

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 3. Dahiliye Kliniği’nde 3 Mayıs günü saat 09.20 sıralarında meydana gelen olay şöyle gelişti:

Hastanenin 3. Dahiliye Kliniği ile İdari ve Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Refik Demirtunç, hastaların kaldığı bölümleri gezerken, 3 kadın hastanın bulunduğu odada, bir erkeğin oturduğunu gördü. Bu kişiyi odadan çıkması konusunda uyaran Doç. Dr. Refik Demirtunç, hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. Hasta yakını V. Ö., kendisini uyaran doktoru tokatladı.

GÖZALTINA ALINDI
Hastanenin güvenlik görevlileri ile sağlık çalışanları tarafından engellenmeye çalışılan V Ö., kliniğe gelen polisler tarafından gözaltına alındı. Olayın ardından Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü Doğancılar Polis Merkezi’ne giden Doç. Dr. Refik Demirtunç, kendisini darp eden V.Ö.’den şikayetçi oldu.

"KİBARCA UYARDIM"
Yaşadığı olaydan derin üzüntü duyduğunu söyleyen Doç. Dr. Refik Demirtunç, "Nöbetçi olduğum için hastaların kaldığı bölümleri geziyordum. Üç kadın hastanın kaldığı odada bir erkek oturuyordu. Hasta yakını olduğunu öğrendiğim bu kişiyi kibarca uyardım. Diğer hastaların rahatsız olabileceğini söyledim. Kendisinden dışarı çıkmasını ve orada beklemesini rica ettim. Birden saldırdı ve tokat attı" dedi.


Kaynak: hurriyet.com.tr