Tokat'ta Bir Doktor Hasta Yakınlarının Saldırısı Sonucu Yaralandı

  09.05.2012   2989 okunma   

Tokat'ta özel bir hastanede beyin cerrahi uzmanı olarak görev yapan Mehmet Cengiz Çepoğlu, "Oğlunuzda tümör yok" diye müjde verdiği hasta yakınlarının saldırısına uğradı. Saldırıda burnu ve elinde kırıklar oluşan uzman doktorun 1 ay hekimlik yapamayacağı öğrenildi.


Olay iddialara göre, akşam saatlerine Tokat'ta bir hastanede meydana geldi. Turhal ilçesinde yaşayan Aslan A., rahatsızlanan 13 yaşındaki oğlu T.A.’yı tedavi için bazı hastanelere götürdü. Yapılan mueyenelerde çocuğun beyninde tümör olduğu teşhisi konuldu. Oğlunun beyninde tümör olduğunu sanan baba Aslan A., tedavi için özel hastaneye getirdi. Burada beyin cerrahi uzmanı olarak görev yapan Mehmet Cengiz Çepoğlu tarafından tedavi altına alınan T. A.’nın beyninde tümör değil gliozis olduğu tespit edildi.

Uzman doktor Mehmet Cengiz Çepoğlu, iki yıldır oğlunun beyninde tümör olduğunu bilen babaya müjdeli haberi verdikten sonra polikinlikte saldırıya uğradı. Saldırıda burnu ve elinde kırıklar oluşan doktor Çepoğlu’nu meslektaşları kurtardı. Doktoru darp eden hasta yakını Aslan A., polis tarafından gözaltına alındı. Hastanede polise ifade veren Doktor Çepoğlu, başka hastanelerde 13 yaşındaki T.A’nın beyninde tümör olduğu teşhisi konulduğunu, kendisinin ise bunun aksine tümör olmadığı yönünde müjdeli haber verdiğini belirterek, "Şimdi ben bir aileye müjde verdim. Pek çok hekimi gezmişler, dolaşmışlar beyninde tümör olduğunu söylemişler. Ben gözünüz aydın beyinde tümör yok, gliozis var. İlaçlarını düzenleyeceğiz dedim ve mutlu şekilde çıktılar. Yarım saat sonra tekrar geldiler, ’Bırak bu gliozis işlerini biz sizi şikayet edeceğiz’ dediler. Sonrada saldırdılar. Başka diyeceğim bir şey yok. Gliozis kelimesine internetten bakmaları için eğildim not yazarken babası burnuma vurdu. Kendimi korurken de elime vurdu" dedi.

Saldırı sonrası elinde oluşan kırıklar nedeniyle yarın ameliyat olacağını söyleyen Çepoğlu, "Acil beyin ameliyatı olması gereken hastalarıma müdahale edemeyeceğim. Yoğun bakımda bir hastam var. İstanbul’dan ameliyat olmaya geldi. Bir omurilik tümörü var. Sivas’tan, ayağı kötü bir hastam var, Amasya’dan geldi. Bunların ameliyatını gidip hastalara bu olaydan dolayı yapamayacağımı söyleyeceğim. Çok üzgünüm. En çok yoğun bakımdaki hastama üzülüyorum. 1 ay meslektaşlarım hekimlik yapamayacağımı söyledi. Ben cerrahım. Müjdenin karşılığında böyle bir şey oldu. Kimsenin inanacağını zannetmiyorum ama inşallah inanırlar" diye konuştu.

Hastanenin Genel Müdürü Doktor Dursun Bulut ise yaşanan olayı kınayarak, sağlık çalışanlarına böyle bir saldırının yapılmasının kamuoyunun takdirine bıraktığını söyledi. Doktor Mete Bayburtlu da meslektaşının yarın ameliyata alınacağını belirterek yetkilileri göreve davet etti. Bu arada doktora saldıran Aslan A.’nın yarın adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Kaynak: gazete5.com