Van'da 112 Acil Ekibindeki ATT'lere Saldırı

  15.05.2012   4033 okunma   
Van’ın Çaldıran ilçesinde, içinde hasta bulunan ambulansı ”toz çıkardığı” iddiasıyla durduran kişiler, 2 acil tıp teknisyenini darbetti.

Çaldıran Devlet Hastanesi 112 Acil Sağlık Hizmetleri biriminde acil tıp teknisyeni olarak görev yapan Levent Erol ve Süleyman İnan, gece geç saatlerde solunum yetmezliği bulunan bir bebeği ambulansla Van’a getirmek için hastaneden ayrıldı.

Ambulansın hastaneden ayrılmasından kısa süre sonra ’toz çıkardığı’ iddiasıyla aracı durduran ve kimlikleri henüz tespit edilemeyen bazı kişiler, sürücü Erol ile İnan’ı araçtan indirdi. Sağlık çalışanlarını darbeden zanlılar, ambulansa da zarar verdi.

Zanlılar, çevredeki vatandaşların olaya müdahale etmesiyle olay yerinden uzaklaştırıldı. Erol ve İnan da ambulansa binerek hasta bebeği Van Bölge ve Eğitim Hastanesi’ne ulaştırdı.

Sol gözünde morarma ve şişme oluşan sağlık görevlilerinden Levent Erol ise İpekyolu Devlet Hastanesi’ne giderek muayene oldu ve darp raporu aldı.

Olayın duyulması üzerine hastaneye giden İl Sağlık Müdürü Bilal Acar, acil tıp teknisyenlerine ’geçmiş olsun’ dileğinde bulunarak konuyla ilgili hukuki sürecin başlatılacağını söyledi.

Acar, olayla ilgili kamu davası açacaklarını ve konunun takipçisi olacaklarını bildirerek, şunları kaydetti:

”Avukatımız olayın hemen ardından konuya müdahil oldu. Savcıyla da görüşerek gerekli hukuki işlemleri başlatacağız. Bir arkadaşımızın sol gözünde ufak bir şişlik ve morarma var. Saldırının net olarak sebebi belli değil ama ambulansın geçerken toz çıkardığı gibi çok anlamsız nedenler var. Konuyu araştırıyoruz.”


Kaynak: gazetevatan.com