Doktora keserli saldırı

  25.09.2018   625 okunma   

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bir kişi, eşinin kendi adına ilaç yazdıramadığı aile sağlık merkezinde doktora keser ile saldırmaya çalıştı. Keser ile sağlık merkezindeki cihazlara zarar veren kişi, tutuklandı.

18 Eylül Salı günü Kocaeli’nin Gebze ilçesi İnönü Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi'ne giden N.E. isimli bir kadın, eşinin ilaçlarını kendi üzerine yazdırmak istedi. Aile hekimi S.E. başkasının ilacını kendisi üzerine yazdırmak isteyen kadına durumun suç olduğunu, hastanın kendisinin gelmesi durumunda muayenesinin yapılıp gerekli ilaçların yazılacağını söyledi.

Aile hekimi ve Aile Sağlığı Merkezinde çalışanlara hakaret ederek olay yerinden ayrılan kadın, yaklaşık 10 dakika sonra eşi E.E. ile birlikte tekrar geldi. Küfrederek Aile Sağlık Merkezine giren E.E. elindeki keserle ilk önce merkezin girişinde bulunan sıra alma makinesine, daha sonra doktorun odasının girişindeki LCD ekrana ve kapıya vurarak zarar verdi.

Büyük panik yaşayan Aile Sağlığı Merkezi çalışanları durumu hemen polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine Aile Sağlığı Merkezine gelen polis ekipleri E.E. ve N.E.'yi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerin ardından çiftten, E.E. tutuklanarak cezaevine gönderildi. N.E. ise serbest bırakıldı.

kaynak: posta.com.tr/21.09.2018