Muğla'da Hasta Yardımına Giden Sağlık Ekibine Saldırı

  17.10.2012   1954 okunma   
Muğla'nın Bodrum ilçesi'nde bir hastaya yardıma giden Evde Sağlık Hizmetleri Birimi görevlisi sağlık memuru Ali Özmen ile Dr. Necmi Cavlı, araçtan çantalarını aldıkları sırada, trafik akışını engelledikleri gerekçesiyle otomobilinden inerek uçağa yetişemeyeceğini söyleyen bir kişinin saldırısına uğradı.

Bodrum Devlet Hastanesi bünyesindeki Evde Sağlık Hizmetleri Birimi'nde görevli Dr. Necmi Cavlı ile sağlık memuru Ali Özmen bugün öğle saatlerinde hastaneye ait minibüs ile Eskiçeşme Mahallesi'nde Turgutreis Caddesi'nde evde sağlık hizmeti alan bir hastaya gitti. Minibüsten inen Cavlı ve Özmen, bagajdaki sağlık çantasını aracın arkasından aldı. Hastane aracı yoluna devam ettiği sırada, bir otomobilden inen 54 yaşındaki A.A., "Burda niye bekleme yapıyorsunuz, niye vatandaşı bekletiyorsunuz. Uçağı kaçıracağım" diye küfürlü sataşmada bulundu. A.A. ardından da Dr. Cavlı ve Özmen'i yumrukla darp etti. Vatandaşların araya girmesinin ardından arabasına binen A.A. kayıplara karıştı. Dr. Cavlı ve sağlık memuru Özmen, olayın ardından tedavisi için geldikleri hastaya uğradı. Daha sonra da olay yerine gelen polis ekipleri tarafından önce hastaneye götürüldü, ardından da şikayetçi oldu.

Sağ gözünden ve kulağından yaralanan sağlık memuru Ali Özmen, "Doktor arkadaşım ile araçtan inip bagajdaki sağlık malzemelerini aldığımız sırada arkadan tanımadığımız biri önce küfürle hakaret etti, ardından yumrukla ikimizi de girişti. Neye uğradığımızı şaşırdık. Turgutreis Caddesi çok dar. Park edecek yer olmadığı için sadece araçtan inip çantamızı aldık ve bu sırada saldırıya uğradık. Biz çantamızı almıştık ve bizi getiren araç da hemen hareket etmişti. şikayetçi olduk" dedi.

Dr. Necmi Cavlı da, "şahıs arabasından iner inmez çok kötü küfürlerle bize saldırdı. Araya vatandaşlar girmese belki de bizi sakat bırakabilirdi, tam bir şehir magandasıydı. Uçağa yetişeceğini söyledi. Polise şikayet etmemize rağmen ıstanbul uçağına binip gittiğini öğrendik. Saldırıya uğradıktan sonra eve girip hastayı tedavi ettik ve şikayetçi olduk. Bu şahsın bir an önce yakalanıp cezalandırılmasını istiyoruz" dedi.


haberler.com / 15.10.2012