Trabzon'da Aile Hekimine Yönelik Sözlü Saldırıya Tepki

  10.11.2012   1938 okunma   
Sürmene ilçesinde bir araya gelen Trabzon Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Rıza Güner ve sağlık personeli, sağlık çalışanlarına yönelik saldırıları protesto etti.

Sürmene Aile Sağlığı Merkezi'nde önceki gün bir doktora hakarette bulunulmasına tepki gösteren Trabzon Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Rıza Güner ve bazı sağlık çalışanları, Merkez önünde bir araya geldi.

Güner, burada yaptığı basın açıklamasında, son yıllarda hekime ve diğer sağlık çalışanlarına karşı şiddet olaylarının artmasının kendilerini üzdüğünü belirterek, "Sağlık çalışanlarına karşı yapılan şiddet olaylarını kınıyoruz" dedi.

Siyasilerin ve medyanın, hastanın her dediğinin yapılması zorundaymış gibi bir hava yaratmasının bu şiddetin en büyük sebeplerinden biri olduğunu ileri süren Güner, dernek olarak sağlık çalışanlarının yanında olduklarını bildirdi.

Güner, her şeye rağmen hizmete devam edeceklerini anlatarak, sağlık çalışanlarına yönelik saldırıların son bulmasını temenni etti.


Kaynak: haberler.com / 06.11.2012